⛵W dniu dzisiejszym w przedszkolu obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ OCEANÓW.  🌊🌊⛵🌏🐠🐟

Dzieci z grupy Żabki, Tuptusie i Misie miały okazję podczas zajęć poznać mieszkańców oceanu.Święto to ma za zadanie przypominać o edukacji ekologicznej.Edukacji,która przedstawia ocean jako bogaty,różnorodny świat pełny majestatu i niezmierzonych przestworzy przepełnionych rafami koralowymi.
Zajęcia wzbudziły zainteresowanie światem podwodnych głębin,zwierząt i raf koralowych.
Dzieci tańczyły do muzyki wśród baniek mydlanych, dryfowały na desce surfingowej na falach oceanu oraz słuchały dźwięków z muszli.Usprawniały również koordynację ręka-oko podczas zabawy w łowienie rybek, a także wykonały piękne prace plastyczne związane z tematyką dnia dzisiejszego.Najmłodsi przygotowali galaretkę w kolorze oceanu.Przedszkolaki z zaangażowaniem stworzyły z gazet piękną ośmiorniczkę oraz wykonały akwarium dla rybek używając folii i farb.
Był to dzień pełen atrakcji i pozytywnych emocji.
b_150_100_16777215_00_images_IMG-20220610-WA0057.jpg

Anna Mazur