Cała społeczność szkolna odbyła dziś podróż po krajach europejskich. Poznaliśmy architekturę, kulturę, potrawy i zwyczaje panujące w wybranych krajach Europy. W progach naszej szkoły gościliśmy Świętego Mikołaja prosto z Finlandii, z dalekiej Anglii przybyła do nas Królowa Elżbieta oraz Robin Hood ze swoją świtą. Przenieśliśmy się w bajkowy świat Hansa Christiana Andersena, który zjawił się u nas niespodziewanie. Mogliśmy podziwiać ciekawe układy taneczne przy dźwiękach największych europejskich hitów, wysłuchaliśmy nostalgicznych wierszy, a także utworów muzycznych w różnych językach. Końcowa część akademii wprowadziła nas w atmosferę zadumy nad losem pogrążonej w wojnie Ukrainie. Obejrzeliśmy wzruszający występ dzieci, które trzymając biało- czerwone serduszka wyraziły solidarność i wsparcie dla tego kraju. Uroczystość była barwna i kolorowa, bo Europa choć różnorodna to zjednoczona.

Galeria zdjęć!

Natalia Stasik, Gabriela Ciebień