b_150_100_16777215_00_images_AAAAAAA.jpg

26.05.2022r. dzieci z kl.0a i 0b, aby poznać bliżej pracę pszczelarza oraz zwyczaje pszczół i funkcje jakie pełnią one w środowisku przyrodniczym, wybrały się do pasieki pana Piotra Mądro. Pan pszczelarz zapoznał dzieci z życiem tych pracowitych owadów i obowiązkami posiadacza pasieki. Dzieci dowiedziały się , że na czele ula stoi królowa zwana inaczej matką. Znosi ona dziennie tysiące jaj, z których wylęgają się młode pszczółki. Oprócz wiedzy jaką przedszkolaki zdobyły dzięki opowieściom, mogły zajrzeć do wnętrza ula, a także przymierzyć nakrycie głowy pszczelarza. Dzięki uprzejmości rodziny państwa Mądrów dzieci obejrzały również barany kameruńskie, żółwie oraz kanarki.

Serdecznie dziękujemy Pani Genowefie Mądro oraz Panu Piotrowi Mądro i Panu Józefowi Rachwał za zaproszenie, miłe spotkanie i poświęcony czas.

Marzena Bartusik

Beata Zymróz